Doprava zadarmo pri objednávkach nad 100€. Nepremeškajte zľavu.
# Exteriér # Tipy

Ako bezpečne odstrániť pozdrav z auta

Bird-Poop-Car-Cleaning

Ako bezpečne odstrániť pozdrav z auta

Určite sa Vám už stalo, že ste si našli na aute vtáčí pozdrav z oblakov. A možno na práve „včera“ umytom aute. Väčšina z nás sa asi vrhne do auta, aby zalovila po niečom, čím okamžite odstrániť túto opovážlivosť. No pozor, ak sa do toho vrhnete len tak po hlave môžete si spôsobiť bolehlav do budúcna.

V čom je nebezpečenstvo vtáčieho trusu? Chemické nebezpečenstvo, spočíva v jeho kyslej povahe. Dokáže naleptať a poškodiť vrchnú vrstvu laku, a to hlavne na mäkkých lakoch.

Ďalším nebezpečenstvom vtáčieho trusu je, že obsahuje zrnká piesku, blato ba dokonca drobné kamienky. Môže sa vám teda ľahko stať, že ako budete zotierať trus z kapoty Vášho auta, tak ju budete zároveň poškodzovať.

Ako to teda spraviť?

Najlepším riešením je vyhnúť sa kontaktu s povrchom auta a znečistenie iba opláchnuť. Záhradná hadica, wapka alebo fľaša vody, ak je po ruke pomôžu. Ak je to teda ešte čerstvá záležitosť. Nie vždy je však možné mať po ruke vodu a navyše trus môže byť už od slnka a tepla na kapote zasušený.

Čo nerobiť

Nikdy ho nezoškrabujte alebo nezotierajte len tak na sucho. Určite ani nie nastriekať na neho nejaký prípravok, čo je po ruke a len „zotrieť“ utierkou, či vreckovkou…

Postup odstránenia

Základom odstránenia bez následkov je trus z povrchu zodvihnúť, nie ho po ňom posúvať. Majte v aute po ruke mikrovláknovú utierku a ideálne ak máte v aute odstraňovač vtáčieho trusu ako Poorboy’s World Bird Sh#t Remover. V núdzi dokáže poslúžiť aj Quick Detailer alebo čistič okien.

Navlhčite utierku a nastriekajte aj trochu na trus. Opatrne položte utierku na miesto s trusom. Nastriekajte ďalšiu tekutinu na utierku, na miesto kde je trus. Počkajte chvíľu kým trus zmäkne. Snažte sa trus zodvihnúť z povrchu do utierky akoby otáčaním utierky a naberaním trusu na jej povrch.

Netlačte a nesnažte sa zodvihnúť všetko naraz. Ak treba nastriekajte prípravok na miesto a postup zopakujte. Ak je povrch auta na pohľad čistý môžete ho preleštiť detailerom. Pokiaľ nemáte utierku, v núdzi dobre poslúži aj papierová vreckovka alebo servítka, ba aj toaletný papier. Zásada je vždy trus z povrchu „zodvihnúť“ nie ho rozmazať.

0