Doprava zadarmo pri objednávkach nad 100€. Nepremeškajte zľavu.
# Exteriér # Tipy

Ako odstrániť mušky a komáre

musky

Ako odstrániť mušky a komáre

Mušky a komáre, celkom bežný jav na predných častiach áut v letných mesiacoch po večerných jazdách. Odstrániť mušky z laku, či iných častí automobilu nemusí byť také zložité.

Ako na to?

Povrch auta nesmie byť horúci, ideálne je spraviť to ráno. Stačí, ak navštívite bežne dostupnú samoobslužnú autoumyvárku. (1) Urobíte oplach auta za 50 centov, pri ktorom namočíte prednú časť auta a zmyjete dole časť hmyzu. Ak ste šikovný podarí sa vám opláchnuť minimálne kolesá a spodnú časť  auta.

(2) Nastriekajte prípravok na ostraňovanie hmyzu (napr. CarPro BUG OUT) na miesta s muškami a počkajte chvíľu, kým sa začnú mušky rozpúšťať. Ak je niektorá muška veľmi “zapečená” môžete jej nechtom trochu pomôcť. Osobne nepoužívam na mechanické odstránenie žiadne špeciálne hubky. Pokiaľ máte na aute keramickú ochranu alebo kvalitný sealant či vosk, tak z ošetreného laku idú mušky ľahko dolu.

(3) Auto dôkladne opláchnite. V prípade potreby môžete “zapečeným” muškám pomôcť čistou mikrovláknovou utierkou, ktorú si omotáte okolo prstu. Nastriekajte trochu prostriedku na utierku na prste a opatrne uvoľnite zapečený hmyz. Nesnažte sa hmyz zotrieť, skôr do neho akoby prstom zavŕtajte a tak ho oddeľte od povrchu auta.

Ak budete mušky odstraňovať ako súčasť štandardného umývania, nastriekajte jednoducho prípravok na povrch auta, kým si pripravíte aktívnu penu. Penou následne prekryte nastriekaný prípravok a auto umyte klasickým spôsobom.

Čo použiť?

Na trhu je niekoľko prípravkov na odstránenie hmyzu. Vždy sa už pred kúpou presvedčte, že sú bezpečné a nepoškodia alebo neoslabia ochranu laku, ktorú máte na aute. Platí to hlavne pri voskoch. Výbornou voľbou je spomínaný CarPro BUG OUT, ktorý je úplne bezpečný ku všetkým druhom ochrany auta a funguje skvelo.

Tip: osobne odporúčam odstrániť hmyz z prednej časti auta vždy po takejto večernej jazde. Hmyz obsahuje chemické látky, ktorú môžu naleptať lak auta a tak ho aj poškodiť. Platí to hlavne pri mäkkých lakoch – napríklad japonských značiek alebo už na aj na tak háklivých tmavých farbách lakov.

0